###Кубок України. УкрАгроКом - Чорноморець 1:2. Не проста перемога одеситів ###

"Украгроком" (Приютівка) - "Чорноморець" (Одеса) 1:2

Голи: Каліновський 49 - Політило 14, Бакай 68

Попередження: Радевич (20), Степанюк (44) - Балашов (17), Бакай (74), К.Ковальчук (82)

"Украгроком": Швець, Місюра, Батраченко, Каліновський, Гріщенко (Пономар 72), Горобець (Вдовіченков 62), Радевич, Мамонов, Бойченко, Степанюк (Волков 78), Фальковський

"Чорноморець": Безотосний, Бергер, Сантана, Балашов (Де Матос 46), К. Ковальчук, Бобко (Джедже 54), Бакай (Діденко 90), Бурдужан, Фонтанельо, Кутас, Політило

Головний арбітр: Іван Бондар (Київ)

Сьогодні в Олександрії на стадіоні «Ніка» на стадії 1\8 фіналу Кубка України зустрілися команда Прем'єр-Ліги України «Чорноморець» та лідер групи «Б» другої ліги ПФК «УкрАгроКом». Мало хто очікував, що команда Юрія Гури дістанеться до даної стадії змагань. Якщо аматорські команди ФК «Буча» і ФК «Гвардієць» не мали стати «каменем спотикання», то запорізький «Металург» був явним фаворитом попереднього матчу Кубка України за участі ПФК «УкрАгроКом». Але головківці зуміли проявити характер і здобути перемогу в серії післяматчевих пенальті, тим самим взявши реванш за минулорічну поразку в Кубку України.

То ж до звітного матчу одесити віднеслися зі всією серйозністюі постаралися не повторити помилок запорізької команди, яка, варто зазначити, на разі, переживає не найкращі часи. Це довів і останній матч Прем'єр-Ліги України саме між «Металургом» та «Чорноморцем».

Тренерський гостей не став особливо експериментувати зі стартовим складом своєї команди. Якщо ж порівнювати з попереднім матчем чемпіонату проти запоріжців, то в «старті» одеситів сталося три зміни: Павло Кутас, Віталій Балашов і Іван Бобко з'явилися з перших хвилин звітного матчу. Зазначимо, що останні двоє в Запоріжжі виходили на заміни в другому таймі зустрічі. А от у складі номінальних гостей в «старті» не вийшов основний захисник Олександр Ломко, замість якого на полі був Євген Бойченко. Також Юрій Степанюк замінив Дениса Пономаря, а Фальковський - Гаврася. Основному нападнику «УкрАгроКома» Євгену Фальковському в попередньому матчі чемпіонату з «Енергією» дали відпочинок і він виходив на заміну на останні 21 хвилину.

Розпочалася звітна зустріч без розвідки. Гості впевнено заволоділи ініціативою. Так, вже на третій хвилині матчу небезпечну довгу передачу виконали на Івана Бобка на вихід один на один з Ярославом Швецем: нападник гостей не дотягнувся до м'яча. Через кілька хвилин Бакай пробивав із-за меж штрафної площадки – голкіпер ПФК «УкрАгроКом» випарував його удар. Після подачі кутового номінальним господарям відверто пощастило: ніхто з одеситів не зумів замкнути дальню штангу. Та все ж швидкий гол стався у ворота ПФК «УкрАргоКом»: Сергій Політило з 30 метрів наважився на удар і м'яч влетів у нижній правий кут воріт Ярослава Швеця – 1:0. Забивши м'яч, гості не зупинилися і в наступній атаці міг подвоїти перевагу в рахунку Іван Бобко – він головою пробив зблизька вище воріт команди другої ліги.

На далі одеська команда контролювала м'яч і досить часто її футболісти пробивали із-за меж штрафної площадки. Так, удари Сергія Політила та Івана Бобка були не точними- після потужного удару Лучіана Бурдужана м'яч на кутовий перевів голкіпер суперника. Наприкінці першого тайму голкіпер ПФК «УкрАргоКом» Ярослав Швець врятував свою команду, нейтралізувавши вихід один на один Івана Бобка. Відчувалися проблеми в обороні головківців- їм не вистачало капітана Сергія Пономаренка. А в останній атаці одесити після багатоходовою комбінації на ударну позицію вивели Бакая – албанський легіонер «Чорноморця» пробив поруч із дев'яткою воріт суперника. За рахунку 1:0 на користь підопічних Романа Григорчука перша половина зустрічі завершилася.

Другий тайм зустрічі розпочався подібно попередньому кубковому матчу за участі команди з Головківки: як і в зустрічі із запоріжцями в 1\16 фіналу номінальні господарі зуміли досить швидко по перерві відігратися. Цього разу слабо зіграла оборона гостей, яка дозволила без перешкод Олександру Каліновському розстріляти Дмитра Безотосного. Головківці цим м'ячем повернули інтригу в звітну зустріч. Такий розвиток подій дещо шокував гостей, які через певний час прийшли в себе і знову заволоділи ініціативою. провели кілька небезпечних атак. І якщо при завершенні атак Де Матосом і Бакаєм голкіпер Ярослав Швець чудово справився, то в середині другого тайму оборона «УкрАгроКома» «розклеїлася» в одному епізоді, який став доленосним в звітній зустрічі. Під час виконання кутового біля воріт Ярослава Швеця захисники дозволили одеситам нанести підряд три удари: останній удар Бакая приніс, як виявилося, перемогу «Чорноморцю» та путівку до наступного раунду змагань.

У хвилини, що залишилися до завершення основного часу зустрічі, гості постаралися втримати здобуту перевагу і особливо не форсували події. В ті хвилини на футбольному полі відбулося лише два епізоди, які заслуговують на увагу. Спочатку Бурдужан вийшов тет-а-тет з Ярославом Швецем і парашутом перекидав його – захисник «УкрАгроКома» Євгеній Місюра встиг вибити м'яч з лінії власних воріт. А наприкінці матчу Олег Волков міг зрівняти рахунок на табло і команди б мали грати два додаткові тайми по п'-ятнадцять хвилин, але Дмитро Безотосний парирував удар в дев'ятку воріт. То ж матч завершився з рахунком 2:1 на користь «Чорноморця».

Підсумовуючи звітне кубкове протистояння зазначимо, що перший тайм матчу одесити провели досить впевнено, не давши супернику щось створити біля своїх воріт. А в другому таймі вони думали, що зможуть виграти на класі, але швидка контратака суперника змусила їх в цьому матчі більше докласти зусиль для досягнення переможного результату. Якби забив ще Олег Волков, то...- Варто похвалити футболістів ПФК «УкрАргоКом» за проведений другий тайм. Вони зуміли дати бій команді еліти.

Що ж тепер команди повертаються до чемпіонатів. Так, 3 листопада «УкрАгроКом» в Горностаївці зіграє з місцевим «Миром», а «Чорноморець вдома прийме наступного дня донецький «Металург». А переможець сьогоднішнього протистояння одеська команда свого наступного суперника в Кубку України дізнається завтра: о 16.30 відбудеться жеребкування 1\4 фіналу Кубка України.