###Карпати - Чорноморець 1:2. Прагматизм Григорчука перемагає ###

Головний арбітр: Анатолій Абдула (Харків)

"Карпати" (Львів) - "Чорноморець" (Одеса) 1:2

Голи: Худоб'-як 51 - Бурдужан 62, Джа Джедже 70

"Карпати": Богатінов, Даушвілі (Штіліч 73), Озарків, Бидловський, Пластун, Кенія, Голодюк, Худоб'-як, Зеньов (Вукчевіч 46), Гладкий (Марселіньо 75), Мілошевич

"Чорноморець": Безотосний, Політило, Кутас, Зубейко, Фонтанельо, Джа Джедже (Діденко 84), Бурдужан, Бобко (Бакай 27), Ковальчук, Матос, Бергер

Попередження: Даушвили 66, Кения 80 - Фонтанельо 41, Политыло 66, Риера 68, Бурдужан 90+3

"Карпати" підійшли до матчу з "Чорноморцем" із твердим наміром продовжити свою домашню триматчеву переможну серію, яка почалася 4 листопада феєричним розгромом "Кривбаса" (6:0). За сприятливого збігу обставин перемога могла підняти "зелено-білих" на восьме місце. Не мав наміру переривати свою ще тривалішу серію і "Чорноморець". Одесити востаннє програвали на виїзді аж 6 жовтня – "Іллічівцю". Після того тричі перемагали і одного разу зіграли внічию.

Матч ледь не розпочався шоком для львівських уболівальників (Їх зібралося не так і багато. Масово прийшли лише фанати, які повністю заповнили два сектори під табло). Вже на третій хвилині Леонардо Де Матос пробиває головою з меж штрафного майданчика – м'яч потрапив у перекладину.

Стартові хвилини, як в принципі і весь перший тайм, пройшов за сценарієм "Чорноморця". "Карпати", які "розбалували" своїх уболівальників видовищною грою наприкінці першої частини чемпіонату і в недільному виїзному матчі з "Таврією", абсолютно не схожі на себе. Гра відверто не подобається місцевим уболівальникам.

З 15-хвилинним спізненням в ложу преси проходить хлопець і чотири дівчини в шарфах київського "Динамо". Місцеві уболівальники "по-сусідськи" бажають, щоб "Волинь" завтра "получила" від киян.

В середині тайму відбувається малоцікава, сумбурна, весняна гра обох команд, хоча і на високій швидкості. Мало думки і змісту в такій грі. Глядачі нудьгують. А от Роману Григорчуку доводиться проводити першу заміну: замість травмованного Івана Бобка виходить Еліс Бакай. Щоправда, гра албанця головного тренера не задовольнила, і в другому таймі форвард поступається місцем на полі Рієрі.

На 35-й хвилині чутно гучний гул фанів "Карпат" – на трибуну нарешті запустили їхніх одеських колег. Гості починають скандувати: "Одеса вперед", що викликає агресивну відповідь львівських вболівальників, яку не дуже хочеться озвучувати.

В останні п'ять хвилин першого тайму команди дещо активізувались і змогли створити два гольові моменти. Спершу на 39-й хвилині Бакай прицільно пробив після передачі Бурдужана. Богатінов перевів м'яч на кутовий. А через чотири хвилини вже пожежа виникла біля протилежних воріт. Здавалось, львів&lsquo-яни от-от мають заштовхати м&lsquo-яч в ворота, та морякам на чолі з Безотосним вдалось вистояти.

В перерві Ніколай Костов замість Сергія Зеньова випускає чорногорця Симона Вукчевіча, який, таким чином, дебютує в складі львівської команді. Втім, забігаючи наперед відмічаємо, що яскравим дебют не вийшов. Вінгер був активним, але взаєморозуміння з партнерами йому ще не вистачає.

Старт другого тайму вийшов за "Карпатами". Один із найактивніших в матчі Леван Кенія, обігравши двох суперників, віддав точну передачу з лівого флангу на капітана Ігоря Худоб'яка, який точно в кут поклав м'яч ударом з-за меж штрафного майданчика. Ультрас відмітили взяття воріт димовою шашкою, однак не довгою була радість карпатівців.

Одесити відповідають одразу двома забитими м&lsquo-ячами. Спочатку на 61-й хвилині відзначився Бурдужан, котрий прийняв передачу з глибини поля від Політила та пробив під Богатіновим. Через десять хвилин Чорноморець впіймав Карпати на контратаці – Франк Джа Джедже, отримавши пас від Зубейка з правого флангу, з середньої відстані відправляє м&lsquo-яча в сітку воріт львівської команди. В період між голами помістились небезпечний дальній удар Даушвілі, а також три попередження. Варто зазначити, що футболісти не жаліли ні себе, ні суперника, що прикрашало гру. Втім, Анатолій Абдула на перший погляд зі своєю роботою справився. Арбітру вдалось направляти емоції гравців в потрібне русло.

Після другого голу львів&lsquo-яни не склали зброю, а доклали усіх зусиль для того, щоб відігратись. І мали кілька нагод для взяття воріт. Спочатку бразильський новачок Марселіньо, який змінив Гладкого, влучив в стійку. А на 88-й хвилині Пластун бив головою після подачі кутового, та для успіху не вистачило якихось сантиметрів. В доданий арбітром час команда Костова організувала справжню навалу на ворота Безотосного, та "Чорноморець" більше шансів "Карпатам" не давав.

Констатуємо, що матч вийшов те що треба. Львів'-яни нав'-язали п'-ятій команді чемпіонату гідну боротьбу, однак за рахунок того, що Роман Григорчук довше працює з колективом, ніж Костов, "Чорноморец" на сьогоднішній день володіє більшим запасом міцності, яка і зіграла свою роль.